piątek, 23 lutego"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mk 15, 16b
Shadow

Kolędowanie na granicy

Niech Pan rozpromieni swe oblicze nad tobą!

Celem kolejnej ewangelizacyjnej wyprawy rodzinnej są parafie położone przy granicy z Białorusią. Pragniemy podzielić się wiarą nadzieją i radością.

W odpowiedzi na niepokoje docierające z granicy Polski z Białorusią, w naszych sercach zrodziło się pragnienie służby. Nie od razu wiedzieliśmy jak możemy pomóc, lecz doświadczenie ostatniej wyprawy pokazało, że molibyśmy służyć podobnie. Jesienią podczas 5-cio tygodniowej podróży kamperami odwiedziliśmy 14 kościołów na Pomorzu i Warmii, prowadząc działania ewangelizacyjne. Materiały filmowe, relacje oraz interaktywną mapę zamieściliśmy na stornie https://gaudete21.pl. O wyprawie napisała również redakcja portalu Misyjne.pl (link do artykułu).

Pragniemy zanieść Bożą radość, nadzieję i miłość, dzieląc się świadectwem wiary i kolędując w parafiach leżących w pobliżu granicy polsko – białoruskiej. Służąc podczas Mszy św., organizując spotkania dla rodzin, koncerty, wieczory uwielbienia, chcemy zachęcić do przyjęcia radosnej prawdy Bożego Narodzenia, również w tych trudnych doświadczeniach, jakie miały miejsce ostatnio.

Do Betlejem

Pragnienie to znalazło potwierdzenie w ponownej deklaracji Tomasza Witkowskiego, właściciela RCE Rental Camper, o chęci pomocy w postaci użyczenia nowoczesnego, całorocznego kampera na całą wyprawę. Podczas rodzinnej modlitwy przyjęliśmy pokój, że to wszystko dzieje się zgodnie z Bożym zamiarem. Całą rodziną mogli ponownie przeżyliśmy modlitwę o wylanie darów Ducha Świętego, goszcząc we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym w Turku, gdzie usłyszeliśmy z ust modlących się nad nami osób, że Bóg posyła nas i potrzebuje w tym miejscu.

Wyprawa wymaga zgromadzenia funduszy niezbędnych do przygotowań, zgromadzenia sprzętów muzycznych, organizacji i podróżowania. Na ten cel prowadzimy zbiórkę publiczną: https://zbieram.pl/gaudete2022. Liczymy na Waszą pomoc, która nie pierwszy raz umożliwia organizację naszych przedsięwzięć. Można kierować do nas intencje modlitewne, które powierzymy Bogu we wspólnotowej modlitwie w trakcie trwania wyprawy, zawożąc je ostatecznie do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce, miejsca Cudu Eucharystycznego. Dziękując za każde wsparcie zapewniamy o modlitwie za wszystkich darczyńców i wspierających nas modlitwą.

Na większą Chwałę Bożą