czwartek, 7 grudnia"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mk 15, 16b
Shadow

Ewangelizacyjna Wyprawa Rodzin Trwa.

Cud błogosławieństwa dla organizatorów tegorocznej Ewangelizacyjnej Wyprawy Rodzin umożliwił realizację przedsięwzięcia. Dwa kampery z uczestnikami wyruszyły 14 września b.r. na ewangelizacyjny szlak. Do 17 października będą odwiedzać nadmorskie parafie by dzielić się wiarą, służyć muzycznie i modlitewnie.

Warty ponad 40 tys. zł dar od firmy RCE Rental Camper pana Tomasza Witkowskiego z Grudziądza był wypełnieniem Bożej obietnicy, którą przyjęli organizatorzy wydarzenia. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego dwie rodziny rozpoczęły ewangelizacyjną podróż, kierując się do diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W drodze Bóg pokazywał miejsca, od których rozpoczęli wyprawę. Pierwsze dni spędzili w Niechorzu u Sióstr Służebniczek NMP, gdzie prócz posługi muzycznej służyli zawodowym doświadczeniem w dziedzinie informatyki i elektryki. O ich pobycie wypowiada się Siostra Przełożona: „Dziękuję, że mogłyśmy gościć w naszym domu rodzinę państwa Lewandowskich, którzy czynnie wzięli udział w Eucharystii poprzez śpiew w naszej domowej kaplicy. Swoja obecnością ubogacili nas przykładem życia rodzinnego.”.

Kolejnym miejscem posługi i pobytu stała się Parafia NMP Królowej Polski w Łukęcinie, prowadzona przez oo. Paulinów, gdzie w niedziele 19 i 26 września, mogli służyć podczas Mszy św. dzieląc się świadectwem wiary, służąc muzycznie oraz dystrybuując książki i płyty Wydawnictwa Mocni w Duchu z Łodzi. O. Piotr Krzysztoforski OSPPE, Proboszcz parafii, przyjął drużynę ewangelizacyjną, udzielając miejsca do dłuższego pobytu oraz niezbędnych mediów, a o samej posłudze tak wypowiada się O. Bazyli Cendrowicz OSPPE, posługujący w parafii: „Świadectwo życia z Chrystusem jest zawsze inspiracją do przyjrzenia się własnej relacji z Bogiem. Bóg uzdrawiający, czyniący cuda, obecny w codzienności może być i dla mnie, winienem tylko wsłuchać się w Jego głos. Świadectwo Rafała Lewandowskiego, który wraz z rodziną przybył do naszej parafii ma być zaproszeniem do pogłębienia przeżywania swojego chrześcijaństwa.”.

Jadąc dalej, ze swą posługą trafili do Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Objeździe (diecezja pelplińska), gdzie przez trzy dni służyli codziennie na Mszach św. również dzieląc się wiarą i muzykując. Później dotarli do Parafii Bożego Ciała w Helu, gdzie poprowadzili sobotni Wieczór Uwielbienia oraz służyli na niedzielnych Mszach św. Transmisje, nagrania i relacje można obejrzeć w mediach: Youtube, Facebook, a wszystkie materiały zebrane są na stronie poświęconej wyprawie, pod adresem: https://gaudete21.pl .

W ich planach, co jest potwierdzone przez Księży Proboszczów, posługa odbędzie się również w Morągu, w parafii Bł. Michała Kozala oraz w parafii Św. Stanisława Kostki w Gdyni, gdzie prócz posługi w kościele, spotkają się również z rodzinami dzieci pierwszokomunijnych, aby zaprosić do współtworzenia ruchu rodzin pod nazwą Harcerstwo Niepokalanej. Pragną dotrzeć również do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, by zawierzyć Matce Boże wszystkie zgromadzone intencje oraz poznane rodziny, a jeśli udałoby się zdobyć potrzebne środki, również do rodzin i wspólnot w Kopenhadze, w Danii.

Aby kontynuować ewangelizacyjną drogę potrzebują wsparcia finansowego i w tym celu prowadzą projekt współfinansowania, pod adresem: https://zrzutka.pl/z/gudete21 Można również dokonywać wpłat bezpośrednio na konto ich fundacji: 86 1950 0001 2006 0081 4278 0003 (Fundacja AMDG – Harcerstwo Niepokalanej). Intencje do modlitwy można wysyłać na adres:

Na większą Chwałę Bożą