piątek, 23 lutego"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mk 15, 16b
Shadow

Zawierzyć wszystko Maryi (pliki do pobrania)

Na temat zawierzenia Maryi można znaleźć mnóstwo artykułów, warto zapoznać się choć z kilkoma z nich, bo zawierzyć można się na kilka sposobów. z resztą w ręce Maryi oddajemy się sami bardzo często chociażby poprzez modlitwę “Pod Twoją obronę…”, w porannej modlitwie zawierzając Jej nasz dzień lub śpiewając pieśni (wśród wielu pięknych pieśni jest np. Maryjo, wzorze prostoty). Oddajemy się Maryi, a przez Jej ręce – Jezusowi.
I właśnie do oddania siebie, swojej rodziny, służby, pracy, słowem – życia, zachęcamy w tej formacji.

Zawierzenie odbywa się wieloetapowo, można je ponawiać, “uzupełniać”, choć Maryja i tak zna wszystkie nasze sprawy – przypomina to trochę dziecięce bieganie ze wszystkim do mamy. Ja z własnego doświadczenia znam, gdy każde z dzieci przychodzi do mnie i opowiada mi wszystko, bym była zawsze “na bieżąco”. I choć nie raz brakuje mi cierpliwości, bo sprawy te się powtarzają, to naszej Mamie tej cierpliwości nigdy nie brakuje.

Proponujemy zacząć od 33-dniowego przygotowania się do złożenia aktu Zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi wg. Św. Ludwika M. Grignon de Montfort. W „Traktacie o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” Św. Ludwik pisze: „Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny jest drogą łatwą, krótką, doskonałą i pewną, wiodącą do zjednoczenia z Panem naszym, co stanowi doskonałość chrześcijańską.”.

Przygotowujemy się sami w domu, można też znaleźć organizowane przez niektóre parafie spotkania prowadzące przez tą formację.
Potrzebne materiały dostępne są w internecie lub w formie książkowej.

Kolejnym etapem może być odbywające się w każdą pierwszą sobotę na Jasnej Górze Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Istnieje możliwość udziału w specjalnej Mszy poprzez transmisję on-line. W wielu miastach zainicjowane zostały msze święte wzorowane na jasnogórskich. Warto poszukać informacji, czy w pobliżu nas właśnie takiej możliwości nie ma.
W Łodzi na przykład odbywa się takie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi u Jezuitów, przy ulicy Sienkiewicza 60. Całość trwającą około 2 godzin można obejrzeć poprzez transmisję on-line (odpowiedź na pytania odnośnie tego zawierzenia można znaleźć m.in. w tym filmiku .

Dróg i metod zawierzenia się Maryi jest wiele, warto poszukać tej, która nam najbardziej odpowiada – nic nie mamy do stracenia, a zyskać możemy wieczne szczęście.

Na większą Chwałę Bożą