piątek, 23 lutego"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mk 15, 16b
Shadow

Ruszamy do nadmorskich parafii

„Panie, ile razy mam przebaczyć, czy aż siedem razy?”

Wyrusza nasza kolejna ewangelizacyjna wyprawa rodzinna drużyny GAUDETE do polskich, nadmorskich parafii rzymskokatolickich.

wyprawa

Wieziemy ze sobą świadectwa wiary przeżywanej w rodzinie, cudownych interwencji Boga i Matki Bożej, uzdrowień i uwolnień. Prócz świadectwa wiary, służby muzycznej, celem wyprawy jest wspólna modlitwa o uwolnienie prowadząca do przebaczenia w Imię Jezusa, która dotykać będzie współczesnych wydarzeń, w których wiele nieprzebaczenia i nienawiści zatruwa serca wiernych.

Projekt zakłada służbę naszej rodziny – drużyny GAUDETE w nadmorskich parafiach w okresie od 21 czerwca, podczas Mszy świętych oraz organizowanych przez nich koncertów ewangelizacyjnych i pikników rodzinnych. Końcowa data wyprawy uzależniona jest od możliwości jej kontynuowania w miarę wsparcia przez darczyńców.

Do uczestnictwa zapraszamy również wszystkie rodziny, osoby, które zechcą dołączyć do tej wyprawy poprzez transmisje na ich kanale: youtube.wiekszedobro.pl. W planach jest też dzielenie się codzienną wspólną rodzinną modlitwą, przeżyciami z podróży, za pośrednictwem strony: facebook.com/wiekszedobro.

Pragniemy budować w ten sposób nowy ruch dla rodzin w Kościele katolickim, pod nazwą Harcerstwo Niepokalanej, w którym podstawową jednostką organizacyjną – drużyną, jest rodzina. W tej sprawie odbyła się korespondencja z Ojcem Świętym Franciszkiem, który z serca błogosławi tym działaniom.

Nasza rodzinna drużyna ewangelizacyjna GAUDETE na stałe prowadzi w Kościele wydarzenia muzycznego uwielbienia Boga, animuje powstawanie wspólnot charyzmatycznych i zespołów ewangelizacyjnych, a przede wszystkim trwa we wspólnotowej modlitwie całą rodziną, dbając o formację wszystkich jej członków. Naszym pragnieniem jest dzielenie się radością życia z Jezusem, umacnianie innych w wierze i nadziei, aby wszyscy otworzyli się na Bożą miłość i Jego plany, i zaprosili również do swego życia Maryję.

Jako załozyciele Fundacji, wraz z naszymi dziećmi trwamy dzięki Bogu na ewangelizacyjnym szlaku od ośmiu lat, z pozwoleniem i błogosławieństwem Metropolity Łódzkiego Abp. Grzegorza Rysia, jak również Bp. Szymona Stułkowskiego. Naszą ewangelizacyjna drogę rozpoczęliśmy od zaskakującego wydarzenia przekazania Fundacji na działania ewangelizacyjne, Ruin Piastowskiego Zamku Gryf na Dolnym Śląsku. Rozeznanie Bożego działania w tym obiekcie potwierdził Abp Marek Jędraszewski udzielając naszej rodzinie błogosławieństwa na pierwszą wyprawę w 2013 roku.

Na Dolnym Śląsku mogliśmy animować powstanie wspólnoty modlitewnej przy parafii Zwiastowania NMP w Mirsku, służyć muzycznie we wspólnocie Nazaret przy parafii Św. Wojciecha w Jeleniej Górze, współtworzyć wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca” przy parafii Św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze – Cieplicach. Ze swoją posługą odwiedzaliśmy również chorych w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Caritas Diecezji Legnickiej, organizowaliśmy i służyliśmy podczas Mszy św. z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie w Gryfowie Śląskim i w Proszówce na Zamku Gryf. Na stałe formujemy się we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus, w duchowości jezuickiej. Przeszliśmy wszystkie etapy Rekolekcji Ignacjańskich. Przez ostatnie dwa lata nasza posługa na stałe związana była z prowadzeniem Wieczorów Uwielbienia w Kolegiacie Wniebowzięcia NMP w Uniejowie (diecezja włocławska). Ja mogę służyć również jako szafarz Eucharystii, co jest dla mnie wielką radościa.

Opis wyprawy zawierający m.in. kosztorys opublikowany jest na łamach strony: zbieram.pl/wiekszedobro Jest to projekt zbiórki wspierającej przygotowania i będącej podstawą finansowania wyprawy. Jej przebieg w dużej mierze zależy od hojności darczyńców, którzy zechcą wziąć w ten sposób udział w wydarzeniu, współtworząc dzieło ewangelizacji rodzin i stając się jego częścią. Zachęcamy do wsparcia i zdalnego uczestnictwa w wyprawie. Niech celem będzie Jezus Chrystus i Boża Chwała, abyśmy wszyscy mogli powiedzieć później za Św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem.” 2 Tm 4,7a.

Zachęcamy równiez do obejrzenia krótkiego koncertu promującego wyprawy.

Na większą Chwałę Bożą